Spätná väzba od používateľov ukazuje prínos plánovacích a návrhových nástrojov

Spätná väzba od používateľov ukazuje pridanú hodnotu plánovacích a návrhových nástrojov

S potešením môžem konštatovať, že používanie nástrojov KONE Elevator Planner a KONE Escalator Planner a KONE Car Designer sa neustále zvyšuje a spokojnosť je na uspokojivo vysokej úrovni. Vieme to vďaka cenným podnetom a pripomienkam architektov a projektantov, ktorí ich používajú, preto nám aj naďalej posielajte spätnú väzbu!

Vitajte na mojom ďalšom blogu o nástrojoch KONE Elevator Planner, KONE Escalator Planner a KONE Car Designer a o tom, ako vám môžu pomôcť úspešne integrovať výťahy a eskalátory ako súčasť návrhu budovy.

V tomto poslednom blogu sa zameriam na vás, milí architekti, projektanti a dizajnéri. Podelím sa s vami o to, čo hovoríte o online plánovacích nástrojoch KONE, a o niektoré prekvapivé veci, ktoré ste ma nedávno naučili a odhalili.

Pozorne som vás počúval. Každá spätná väzba, ktorú dostaneme, je pre nás mimoriadne cenná a vítame vašu konštruktívnu kritiku, ktorá nám pomôže neustále zlepšovať naše služby.

Samozrejme, vždy je príjemné dostať pochvalu - a vy ste boli v poslednom čase mimoriadne štedrí na milé slová. Ďakujeme vám za ne! Pri pohľade na údaje o používaní a spätnú väzbu, ktorú sme doteraz dostali z celého sveta, sa zdá, že tu určite robíme niečo správne. Zdá sa, že takmer každý, kto vyskúšal používať naše nástroje, ich považuje za veľmi užitočné. Nástroje KONE Elevator Planner a KONE Escalator Planner, ako aj nástroj KONE Car Designer sa používajú čoraz častejšie a neustále získavajú vysoké hodnotenia spokojnosti.

Ako to vieme?

Vieme to, pretože nástroje majú zabudované funkcie, ktoré umožňujú používateľom priebežne poskytovať spätnú väzbu.

Spätná väzba je všeobecne veľmi pozitívna a oceníte najmä to, ako jednoducho a rýchlo sa nástroje používajú. Obzvlášť ste ocenili aj podrobné výkresy a pohodlie pri získavaní prispôsobených výstupov informačného modelovania budov (BIM) priamo z plánovacích nástrojov.

Polovica spätnej väzby, ktorú ste nám poslali, nám udeľuje najvyššie hodnotenie "Veľmi spokojný" a tridsať percent ďalšie najvyššie hodnotenie "Spokojný". Vzhľadom na to, že vás aktívne nepodporujeme v poskytovaní spätnej väzby, ale sami ste sa rozhodli ju aktívne poskytnúť, považujem to za skvelé skóre! Pomerne často sa ľudia ozvú, až keď niečo zlyhá alebo nefunguje, ale tu nám väčšina z vás chcela očividne dať najavo, že pri podpore odvádzame dobrú prácu.

A to radi počujeme!

Vynikajúca spätná väzba ukazuje, že tieto nástroje pomáhajú architektom a dizajnérom najmä v počiatočných fázach koncepcie.
Vynikajúca spätná väzba ukazuje, že tieto nástroje pomáhajú architektom a dizajnérom najmä v počiatočných fázach koncepcie.

To je to, čo architekti a projektanti doteraz hovorili o plánovacích nástrojoch KONE:

  • "S nástrojmi sa pracuje veľmi ľahko. Stačí zadať parametre a získame okamžitý prístup k cenným údajom už v počiatočných fázach koncepcie."
  • "Je to fantastický nástroj na plánovanie, veľmi jasný a stručný. Určite by som ho odporučil ostatným."
  • "JE TO ÚŽASNÉ! NIČ S TÝM NEROBTE!"
  • "Naozaj jednoduché používanie!"
  • "Fantastický nástroj, najlepšia vec, akú som za posledné roky použil."
  • "Jednoduchý, intuitívny, predbežné dielenské výkresy sú podrobné, veľmi rýchly."
  • "Veľmi jednoduché používanie a informácie som dostal späť veľmi rýchlo... vynikajúce."
  • "S nástrojmi KONE máme jasnú víziu v oveľa skoršej fáze. Predtým sme museli čakať, kým nám inžinier vertikálnej dopravy poskytne rozmery potrebné pre výťahy, strojovne, pohyblivé schody a travelátory. Teraz okamžite vieme, s akým priestorom sa môžeme hrať.

Aj naši kolegovia v spoločnosti KONE sú nám interne veľmi vďační za vývoj týchto nástrojov. Pomáhajú nielen vám architektom a projektantom pri plánovaní a navrhovaní výťahov a eskalátorov, ale podporujú aj našich predajcov pri komunikácii a spolupráci s našimi zákazníkmi.

Nesmierne nás teší, že naše nástroje sú oceňované a že ich výhody objavuje každým dňom čoraz viac architektov a projektantov.

Ako však všetci vieme, žiadny nástroj na svete nemôže nahradiť odborníkov na výťahy a eskalátory, ktorí pracujú v kanceláriách KONE po celom svete. Oni (alebo skôr my) majú cenné reálne skúsenosti a vedomosti o všetkých veciach, ktoré by sa mohli pokaziť pri plánovaní riešenia toku cestujúcich, a tiež vedia, ako tieto problémy riešiť na začiatku projektu.

Takže hoci máme k dispozícii niekoľko skvelých online nástrojov, ktoré vás vyzývame, aby ste ich pokojne používali samostatne - bezplatne - ak vám môžeme s niečím pomôcť alebo ak si s niečím neviete rady, neváhajte nás osloviť a kontaktovať. Všetci sme tu pre vás a radi vám pomôžeme so všetkými vašimi problémami a otázkami, bez ohľadu na to, aké veľké alebo malé sú.

5 prekvapivých vecí, ktoré som sa dozvedel pri rozhovore s architektmi s titulkom: Okrem nástrojov sú naši odborníci na výťahy a eskalátory pripravení pomôcť vedomosťami a skúsenosťami z prvej ruky.
5 prekvapivých vecí, ktoré som sa dozvedel pri rozhovore s architektmi s titulkom: Okrem nástrojov sú naši odborníci na výťahy a eskalátory pripravení pomôcť vedomosťami a skúsenosťami z prvej ruky.

5 prekvapivých vecí, ktoré som sa dozvedel z rozhovorov s architektmi

V rámci svojej práce ako člen globálneho tímu vývoja nových zariadení spoločnosti KONE hovorím s mnohými architektmi a ďalšími odborníkmi na projektovanie, aby som sa dozvedel viac o vašich potrebách, želaniach a skúsenostiach pri navrhovaní vertikálnych a horizontálnych riešení toku ľudí. Takmer každý rozhovor s vami mi poskytuje cenné poznatky a aj po 16 rokoch v tomto odvetví ma prekvapujú niektoré veci, ktoré sa od vás dozvedám.

Tu je niekoľko príkladov:

1. Málokedy ide všetko podľa plánu hneď na prvýkrát.

Jedna z vecí, ktorá ma naozaj prekvapila - možno preto, že sám nie som inžinier ani architekt - je, že väčšina projektov je plná problémov, oneskorení a prekročenia nákladov. Málokedy počujem o projektoch, ktoré sú okamžite úspešné.

Zdá sa, že komplikácie a problémy sú pri projektovaní budov na dennom poriadku. Neexistuje nič také ako "hladká plavba od začiatku do konca". Viaceré iterácie sú takmer nevyhnutné, pretože nič nejde na 100 % podľa plánu hneď na prvýkrát.

Projekt je "úspešný", ak je počet iterácií návrhu relatívne nízky, ak sa neplytvá stavebným priestorom a čo je najdôležitejšie, ak sa na stavbe nevyžadujú veľké zmeny návrhu. Ak sú potrebné zmeny návrhu na poslednú chvíľu, náklady sa môžu skutočne vymknúť spod kontroly. Práve takémuto fiasku sa dá predísť, ak sa vopred použijú nástroje KONE Planner.

Ak si stanovíte presné priestorové požiadavky vo fáze pred výstavbou, nikdy nebudete musieť privodiť klientovi a stavebnému tímu kolektívny infarkt tým, že im poviete, že je potrebné zvýšiť strechu alebo zväčšiť výťahovú šachtu o 20 %.

2. Zavolajte inžiniera vertikálnej dopravy!

Nástroje na plánovanie a projektovanie môžu poskytnúť presné rozmery už vo fáze ponuky.
Nástroje na plánovanie a projektovanie môžu poskytnúť presné rozmery už vo fáze ponuky.

Ďalšia vec, ktorá ma prekvapila, je, že v počiatočných fázach projektu mnohí architekti často ani netušia, s akým priestorom sa môžu hrať.

Existuje mnoho otázok, pri ktorých sa architekti a projektanti musia poradiť so špecialistom na vertikálnu dopravu. Podnety od odborníkov na inžinierstvo sú potrebné v takých otázkach, ako je určenie, koľko priestoru je potrebného na výťahové šachty, konštrukčné podpery potrebné pre eskalátory, vplyv miestnych stavebných predpisov a bezpečnostných predpisov a pomerne veľa ďalších technických detailov. Z môjho pohľadu by vám, architektom, prospelo, keby ste mali jasnú predstavu o týchto otázkach oveľa skôr v projekte, ako keď sa zvyčajne spoliehate len na konzultantov. To je opäť jedna z kľúčových výhod nástrojov KONE Planner.

Zadáte svoje parametre a okamžite viete, aké sú vaše priestorové požiadavky. Nemusíte čakať na inžiniera, ktorý začne proces - môžete byť kreatívni a začať sa hneď hrať s nápadmi bez toho, aby ste sa museli obávať zásadných problémov s návrhom.

3. Modularita je kľúčom k budúcemu vývoju.

Pri navrhovaní projektu na zelenej lúke musíte nielen plne porozumieť zadaniu, kontextu lokality a očakávaniam klienta, ale musíte myslieť aj do budúcnosti a predstaviť si, ako sa bude budova využívať o päť, desať alebo tridsať rokov.

V súčasnosti je dôležité uprednostniť rozšíriteľnosť a flexibilitu. Tu vstupuje do hry modularita ako hlavná zásada procesu navrhovania. Nástroje KONE na plánovanie a projektovanie sú dokonale prispôsobené procesu modulárneho projektovania. Vytvárajú 2D a 3D výkresy vášho "objektu" - v tomto prípade výťahu alebo eskalátora - a tento prvok BIM obsahuje všetky potrebné informácie ako ľahko vložiteľný objekt, ktorý môžete jednoducho vložiť kdekoľvek do vášho návrhu. Keď upravujete návrh alebo sa budova mení, tento modulárny, rozmerovo stabilný BIM diagram žije spolu s procesom.

4. Získanie náskoku v procese verejného výberového konania

Ďalšou zaujímavou skutočnosťou, ktorú som zistil, je, že predkladanie ponúk na stavebný projekt je veľmi komplikovaný proces. Ako môžete klientovi spoľahlivo poradiť o predpokladaných nákladoch, keď netušíte, koľko priestoru budú výťahy potrebovať, nehovoriac o tom, koľko bude stáť samotné zariadenie?

Aj v tomto prípade vám nástroje KONE na plánovanie a projektovanie poskytnú cenný náskok. Softvér vám poskytne presné rozmery a dokonca aj výkresy BIM, ktoré môžete predložiť klientovi vo fáze verejnej súťaže. Takže už pred zadaním zákazky aspoň viete, čo sa nezmení. Mnohí architekti mi povedali, že je nesmierne cenné mať všetky tieto informácie k dispozícii už v ranom štádiu pred výberovým konaním.

5. Chcete rovnaké nástroje na navrhovanie eskalátorov... Počujeme vás!

Teší nás, že sme doteraz dostali toľko pozitívnych ohlasov na naše online nástroje, ale zdá sa, že jedna vec nám chýba: nástroj podobný nástroju KONE Car Designer, ale špecializovaný na pohyblivé schody! Dobrý postreh! Bolo by užitočné, keby ste mohli zadať parametre eskalátora, získať diagramy BIM a potom prejsť do ďalšej fázy výberu materiálov obloženia, zábradlia a ďalších konštrukčných detailov výberom z pripravenej palety online alternatív. Vďaka za tip! Myslím, že pri ďalšom rozširovaní našich online nástrojov budeme možno musieť pridať KONE Escalator Designer.

Stay tuned!

Tieto nástroje vám môžu pomôcť pri práci skôr, ako sa obrátite na inžiniera pre vertikálnu dopravu.
Tieto nástroje vám môžu pomôcť pri práci skôr, ako sa obrátite na inžiniera pre vertikálnu dopravu.

V každom prípade budeme naďalej rozširovať a zlepšovať naše online služby. V súčasnosti pracujeme na rozšírení našich funkcií plánovania a analýzy dopravy, aby sme komplexnejšie podporili vaše počiatočné potreby plánovania ciest. Ako som vysvetlil vo svojom prvom blogu, pochopenie toho, ako sa ľudia pohybujú vo veľkých verejných budovách, je absolútne nevyhnutné na zabezpečenie toho, aby obyvatelia zostali spokojnými táborníkmi aj po tom, ako začnú budovu používať.

Venujeme sa aj rozšíreniu možností a funkcií pre udržateľnosť a ekologické budovy, pretože - ani nemusím vysvetľovať prečo - táto oblasť je dnes pre nás všetkých čoraz dôležitejšia a kriticky naliehavá.

Myslím si, že po digitálnom skoku začínajú všetci v odvetví chápať dôležitosť digitálnych kanálov. V spoločnosti KONE si to rozhodne uvedomujeme a chceme vám ponúknuť čo najlepšiu digitálnu zákaznícku skúsenosť. Aj keď to hovorím za seba, myslím, že sa nám to zatiaľ celkom darí!

Ak sa pozriete na naše nástroje na vizuálne navrhovanie KONE Car Designer - ktoré sú k dispozícii ako webový nástroj na našej miestnej webovej stránke a ako mobilná aplikácia v rôznych obchodoch s aplikáciami - zistíte, že sme jediná spoločnosť, ktorá poskytuje rozsiahly a flexibilný nástroj na skutočné 3D vykresľovanie. A naša mobilná aplikácia má dokonca funkcie rozšírenej reality a virtuálnej reality, ktoré umocňujú zážitok z vizuálneho návrhu.

Opäť platí, že naše nástroje na plánovanie a navrhovanie sú bezplatné a na získanie plného prístupu nie je potrebná registrácia.

Ako som spomenul na začiatku tohto posledného blogu, naša práca sa riadi vašou spätnou väzbou, preto nás informujte a poskytnite nám svoje názory a návrhy. Budeme radi, ak sa nám ozvete.

Ďakujem, že ste sa pripojili k tejto sérii blogov. Hoci sme sa osobne nestretli, považujem sa za priateľa každého architekta a dizajnéra. Som tu minimálne preto, aby som vám uľahčil prácu.


Šťastné navrhovanie!


Aleksi M

Zdieľať túto stránku

Cookies

Cookies používame k optimalizácii funkčnosti stránok a na to, aby sme vám poskytli čo najlepší zážitok. Ak vám vyhovuje a prijímate všetky súbory cookies, jednoducho kliknite na tlačidlo "Súhlasím". Viac informácií nájdete v prehlásení o ochrane osobných údajov.