8 šikovných spôsobov, ako online nástroje na plánovanie uľahčujú život architektom

8 šikovných spôsobov, ako online nástroje na plánovanie uľahčujú život architektom

Poviem vám, ako si architekti môžu uvoľniť čas na kreatívnejšie činnosti pomocou plánovacích a návrhových nástrojov spoločnosti KONE, aby mohli bez námahy konfigurovať plány výťahov a eskalátorov, ktoré skutočne vyhovujú ich budove.

Vitajte späť! Je skvelé ťa opäť vidieť. Môj prvý blog ťa musel zaujať. Je to tak: ak ste architekt, projektant alebo konzultant, nemôžete si dovoliť NEzaujímať sa o online nástroje na plánovanie spoločnosti KONE, pretože môžu exponenciálne urýchliť proces projektovania a pomôcť vám odvrátiť nákladné chyby. Pomocou našich online nástrojov môžete počas procesu plánovania výťahov a eskalátorov jednoducho navrhnúť presne to, čo potrebujete - doslova a do písmena.

V mojom prvom blogu som sa venoval niekoľkým klasickým "katastrofickým scenárom", ktoré možno s našimi nástrojmi odstrániť už v zárodku. V tomto druhom blogu sa bližšie pozriem na proces plánovania, na to, ako sa nástroje používajú, a na fázy, v ktorých prichádzajú do hry nástroje KONE Elevator Planner, KONE Escalator Planner, a KONE Car Designer.

Ešte raz dodám: tieto nástroje sú úplne bezplatné a na ich plné využívanie nie je potrebné prihlásenie.

Nástroje, ktoré vás prevedú procesom plánovania na každom kroku.

Bezplatné online nástroje spoločnosti KONE na plánovanie pomáhajú vyhnúť sa dohadom a zdĺhavému skúmaniu v kľúčových fázach plánovania výťahov a eskalátorov.
Bezplatné online nástroje spoločnosti KONE na plánovanie pomáhajú vyhnúť sa dohadom a zdĺhavému skúmaniu v kľúčových fázach plánovania výťahov a eskalátorov.

Prejdime k veci.

Navrhujete veľkú, viacúrovňovú budovu, napríklad letisko, dopravný uzol, nákupné centrum alebo kancelársku budovu, ktorou denne prechádzajú stovky, ak nie tisíce ľudí. Prichádzajú a odchádzajú, pohybujú sa hore a dole, dúfajme, že po trase, ktorú ste si predstavili vo svojom pôvodnom pláne. Budete teda potrebovať výťahy a eskalátory - veľa eskalátorov - a tie musia byť starostlivo navrhnuté a umiestnené tak, aby cesta každého návštevníka bola plynulá, efektívna a bez prekážok. A s trochou šťastia aj inšpiratívna.

Dusno. Kde začať? Čo je potrebné zvážiť? Kam by mali viesť výťahy? Koľko miesta by ste mali nechať na výťahové šachty? Koľko eskalátorov budete potrebovať? Aký je ich optimálny sklon, priestorové nároky a rýchlosť? Aké ďalšie inžinierske stavby môžete potrebovať? Aké miestne stavebné predpisy a bezpečnostné nariadenia budete musieť zohľadniť? Existuje hotové továrenské riešenie, ktoré vyhovuje vášmu návrhu, alebo ho bude potrebné prispôsobiť?

V hlave sa vám vynorí milión otázok. V hrudi sa vám zdvihne malý záchvev paniky. Čo ak sa, nedajbože, pomýlite vo výpočtoch? To je zvyčajne bod, v ktorom to väčšina architektov a projektantov vzdá a zavolá odborníka na vertikálnu dopravu. Ale uvedomili ste si, že už nemusíte čakať? Mnohé odpovede môžete nájsť sami jednoducho pomocou online nástrojov na plánovanie a projektovanie spoločnosti KONE, a to buď na svojom notebooku, alebo prípadne pomocou mobilnej aplikácie. Je to naozaj také jednoduché!

Tu sa dozviete, ako tieto nástroje používať.

1. Aké vybavenie potrebujem? - Pochopenie people flow

Prístup k odborným znalostiam, údajom a simulačným nástrojom spoločnosti KONE pomáha architektom plánovať najlepšie podmienky pre pohyb osôb v rôznych typoch budov.
Prístup k odborným znalostiam, údajom a simulačným nástrojom spoločnosti KONE pomáha architektom plánovať najlepšie podmienky pre pohyb osôb v rôznych typoch budov.

Predtým, ako navrhnete budovu, ktorá zahŕňa vertikálne a horizontálne riešenia pohybu osôb pre veľké masy, musíte najprv do hĺbky pochopiť, ako sa ľudia pohybujú. Kde sú hlavné dopravné toky? Kde sú hlavné riziká úzkych miest? Koľko jednotiek zariadenia je potrebných na zvládnutie špičkových tokov? Nič z toho nemožno ponechať na dohady: je to exaktná veda.

Na zodpovedanie týchto základných otázok vám pomôžu nástroje na plánovanie od spoločnosti KONE, ktoré vám pomôžu pochopiť potreby toku ľudí vo vašej budove. Po zadaní parametrov vám nástroje presne povedia, čo potrebujete, koľko jednotiek potrebujete, koľko miesta zaberú a ako ich nakonfigurovať podľa požiadaviek vašej budovy (táto funkcia zatiaľ nie je dostupná všade).

2. Koľko miesta mám nechať? - Pochopenie rozmerov

Teraz už viete, aké vybavenie potrebujete. To je začiatok. Koľko priestoru by ste mu však mali venovať?

Architekti, projektanti a konzultanti zvyčajne používajú naše nástroje na plánovanie v počiatočnej fáze plánovania, aby presne určili, koľko priestoru je potrebného pre výťahy a eskalátory, a tiež aby určili, aké špeciálne technické konštrukcie môžu byť potrebné. Po zadaní špecifikácií požadovanej kapacity výťahov a eskalátorov vám nástroje nielen povedia, čo potrebujete, ale aj koľko priestoru zaberú.

Výstupy špecifikujú nielen priestorovú rezervu budovy, ale aj rozmerové a konštrukčné požiadavky na všetky riešenia vertikálneho a horizontálneho pohybu cestujúcich. Môžete napríklad zistiť, že ste zabudli rezervovať dostatok priestoru pre strojovňu alebo že váš strop je príliš nízky pre priehradový nosník eskalátorov. S nástrojmi KONE budete okamžite vedieť, s akým priestorom môžete hrať.

3. Je môj návrh v súlade s lokálnymi predpismi?

Uistite sa, že váš projekt je od začiatku v súlade s príslušnými lokálnymi predpismi.
Uistite sa, že váš projekt je od začiatku v súlade s príslušnými lokálnymi predpismi.

Nič nie je dôležitejšie ako bezpečnosť. Stavebné predpisy a bezpečnostné pravidlá sa však v jednotlivých krajinách líšia a niekedy môže byť ťažké sledovať každý detail. Ste plne oboznámení s európskou normou EN 81-20:2014, ktorá stanovuje požiadavky na pevnosť dverí na podesty a autá? Poznáte ázijské predpisy týkajúce sa osvetlenia áut a šácht? Ak nie ste zarytý výťahový maniak, tak pravdepodobne nie!

Miestne predpisy môžu niekedy vyžadovať dodatočné bezpečnostné vybavenie výťahov, čo môže ovplyvniť veľkosť šachty, konštrukciu strechy alebo dokonca výšku celej budovy - a tým aj celkové náklady na projekt. Ak jednoducho použijete starý návrh výťahu z predchádzajúceho projektu bez zohľadnenia týchto dodatočných požiadaviek, čakajú vás nákladné zmeny!

V takýchto prípadoch vám môžu nástroje na plánovanie od spoločnosti KONE ušetriť veľa peňazí. Po zadaní parametrov projektu a lokality nástroje automaticky zabezpečia, aby váš návrh spĺňal príslušné miestne predpisy. A čo je najdôležitejšie, môžete pokojne dýchať s vedomím, že pomáhate zvyšovať bezpečnosť obyvateľov budovy.

4. Ako si to mám predstaviť pre svojho zákazníka? - Praktické výstupy BIM

Toto je jedna z mojich obľúbených vecí na našich plánovacích nástrojoch: po zadaní parametrov vám nástroje poskytnú výstupy CAD a BIM, ktoré sú prispôsobené vášmu projektu. Čo môže byť jednoduchšie?

Teraz máte jasne vizualizovaný "objekt", ktorý môžete zasadiť priamo do stavebného plánu. Navyše máte niečo konkrétne, čo môžete ukázať klientovi v prvých fázach plánovania. Tento "objekt" BIM je stabilným prvkom, ktorý môžete flexibilne importovať, keď budete upravovať a prispôsobovať svoj projekt.

Informačné modelovanie budov (BIM) je už nejaký čas rastúcim trendom v odvetví projektovania a riadenia výstavby a s potešením môžem povedať, že my v spoločnosti KONE bezproblémovo spolupracujeme so zákazníkmi využívajúcimi BIM v celej fáze plánovania, výstavby a riadenia výstavby.

5. Ako môžem poskytnúť špecifikácie staviteľovi?

Ďalšou skvelou vlastnosťou plánovacích nástrojov KONE je, že poskytujú špecifikácie zariadení ako výstupy, ktoré môžete použiť vo vlastnej projektovej dokumentácii na opis technických požiadaviek na budovu. Tieto informácie možno potom ľahko odovzdať staviteľovi v procese RFP/RFQ a postúpiť potenciálnym dodávateľom, aby sa uistili, že sú všetci na rovnakej strane a poskytujú svoje ponuky v súlade s tým, čo bolo špecifikované.

6. Ako to bude vyzerať? - Vylepšite svoj dizajn

Vyskúšajte rôzne možnosti štýlu, aby váša výťahová kabína dokonale zapadla do vašich dizajnových plánov.
Vyskúšajte rôzne možnosti štýlu, aby váša výťahová kabína dokonale zapadla do vašich dizajnových plánov.

To je čisté inžinierstvo. Fuj. Teraz k vizuálom. Tu prichádza na rad KONE Car Designer. Tento ľahko použiteľný online nástroj - ktorý je k dispozícii aj ako mobilná aplikácia - zabezpečí, aby vzhľad vášho výťahu zodpovedal vašim estetickým cieľom, štýlu vašej budovy a požadovanému zážitku konečného používateľa.

Nástroj umožňuje kombinovať, spájať a testovať úžasnú škálu inovatívnych materiálov, svetelných riešení a ďalších štýlových možností, vďaka čomu ľahko nájdete najvhodnejšie komponenty a materiály, ktoré zodpovedajú požadovanej atmosfére a užívateľskému prostrediu. Uľahčuje tiež prispôsobenie sa potrebám osôb so zdravotným postihnutím a plánovanie výťahu tak, aby vyhovoval mnohým rôznym typom skupín používateľov.

Dizajnová ponuka KONE je najširšia a najflexibilnejšia v odvetví, takže výber je prakticky neobmedzený. Mohol by som pokračovať na celé strany, preto sa k tejto téme vrátim v ďalšom blogu.

7. Intuitívne používanie - bez otázok!

Najlepšie na nástrojoch KONE je, že ich používanie je veľmi intuitívne. Je prakticky nemožné ich nesprávne použiť alebo byť zmätený v tom, čo zadať alebo čo sa stane ďalej. Podobné nástroje sú príliš často navrhnuté z príliš technického alebo technického hľadiska. Naše nástroje sú však nielen presné, ale aj veľmi "ľudské", čo vám umožňuje bez námahy konfigurovať a navrhovať presne to, čo potrebujete. Aj výstupy nástrojov sú vytvorené podľa vášho vlastného projektu a návrhu: zvládnu zložité časti za vás, čím uvoľnia vašu energiu pre kreatívnu stránku projektu.

Postaráme sa o vás: pustite sa do toho a nechajte svoju kreativitu plynúť.

8. Podrobné údaje, ktorým môžete dôverovať

Architekti a odborníci na dizajn pracujú vždy pod časovým tlakom a často musia vykonať niekoľko iterácií. Väčšina z vás pravdepodobne nemá čas ani záujem stať sa odborníkmi na výťahy a eskalátory - a ani by nemala! Okrem toho sa ich navrhovaním pravdepodobne nemusíte zaoberať každý deň, takže je príliš ľahké zabudnúť alebo stratiť potrebné informácie.

Nástroje KONE poskytujú rýchly a jednoduchý spôsob, ako sa s týmito problémami vysporiadať. Stačí vedieť, kde nástroje nájdete, a môžete sa pohrať s rôznymi riešeniami, získať rozmery šachty, špecifikácie a súbory CAD a BIM. Nástroje sú neustále udržiavané s najnovšími informáciami o výrobkoch, takže sa môžete spoľahnúť, že údaje budú vždy presné a aktuálne. A dôležité je dodať: neposkytujeme všeobecné údaje, ale spoľahlivé, na mieru šité špecifikácie založené na presných potrebách a detailoch výrobku, ktoré nám poskytnete.

Takže tu to máte: osem dôvodov, ktoré ukazujú, ako môžu nástroje na plánovanie a navrhovanie od spoločnosti KONE výrazne pozitívne ovplyvniť váš proces navrhovania.

Ak to všetko zhrnieme, najlepší spôsob, ako opísať hodnotu nástrojov KONE, je, že teraz je ľahké a rýchle nájsť presné a aktuálne informácie - čo vždy nebolo. Teraz môžete vyčistiť svoje skrine a vyhodiť všetky tie zaprášené, desaťročia staré príručky o projektovaní. Nástroje KONE sú vám k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni, na akomkoľvek zariadení, či už pracujete v kancelárii, alebo keď vás večer doma napadne skvelý nápad.

Zostaňte naladení na môj ďalší blog, v ktorom sa hlbšie pozrieme na ponuku KONE v oblasti dizajnu a na nástroj KONE Car Designer.


Aleksi M

Zdieľať túto stránku

Cookies

Cookies používame k optimalizácii funkčnosti stránok a na to, aby sme vám poskytli čo najlepší zážitok. Ak vám vyhovuje a prijímate všetky súbory cookies, jednoducho kliknite na tlačidlo "Súhlasím". Viac informácií nájdete v prehlásení o ochrane osobných údajov.