10 spôsobov, ako vám nástroj na navrhovanie kabín pomôže vytvoriť dokonalý výťah pre vašu budovu

10 spôsobov, ako nástroj Car Designer uľahčuje vytvorenie dokonalého výťahu pre vašu budovu

Elevator car designers: let me tell you how you can boost your creative process by using KONE online tools to create precisely the elevator interior design that will complement your overall vision.

Vitajte na mojom treťom blogu o online nástrojoch na plánovanie a projektovanie spoločnosti KONE. Ešte stále ste tu, takže si myslím, že mám vašu pozornosť.

Dobre! Poďme teraz hovoriť o estetike. Táto téma by mala byť priamo pre vás.

Minule som sa venoval orieškom plánovacieho procesu a mnohým spôsobom, ktorými vám KONE Elevator Planner, KONE Escalator Planner a KONE Car Designer môžu uľahčiť život tým, že urobia matematiku za vás a uvoľnia vašu energiu pre nápaditejšie fázy návrhu budovy.

Tentoraz sa ponorím hlbšie do sveta dizajnu a podelím sa s vami o to, ako vám KONE Car Designer môže pomôcť realizovať vašu kreatívnu víziu tým, že vám umožní hrať sa s rôznymi farbami, materiálmi, funkčnými riešeniami, osvetlením a ďalšími možnosťami štýlu.

Tento nástroj, ktorý je k dispozícii ako webový nástroj a mobilná aplikácia, vám nielenže umožňuje kombinovať hotové alternatívy z dizajnového sortimentu KONE - ktorý je najrozsiahlejší a najflexibilnejší na trhu - ale poskytuje vám aj veľmi vysokú mieru presnosti pri náhľade kompletného používateľského zážitku.

Môžete doslova vidieť, ohmatať a naplánovať, ako váš výťah zapadne do vašej budovy a aký bude pocit z jazdy vo vašom budúcom výťahu.

Ponúka kompletné 3D zobrazenie, kvalita vizualizácie je skvelá a nástroj funguje hladko a rýchlo na vašom počítači, telefóne alebo tablete. KONE Car Designer je jediný skutočný 3D nástroj na navrhovanie výťahov, ktorý je v súčasnosti dostupný na trhu.

Takže bez ďalších zbytočných rečí sa pustite do vizualizácie!

Vytvorenie dokonalého výťahu

Car Designer poskytuje kompletný náhľad používateľského rozhrania s veľmi vysokou úrovňou presnosti.
Car Designer poskytuje kompletný náhľad používateľského rozhrania s veľmi vysokou úrovňou presnosti.

Každý výťah má vzhľad, ktorý vytvára hodnotu... alebo nie... v závislosti od okolností.

Všetko závisí od toho, koľko premýšľania a práce sa vloží do dizajnu. Váš výťah môže byť štýlovou ozdobou, ktorá zvyšuje "wow" efekt vašej budovy - takpovediac čerešničkou na torte - alebo môže byť nepríjemnou, klaustrofobickou oceľovou krabicou, ktorá návštevníkom kazí zážitok pri presune z haly na ďalšie poschodie.

Nemá zmysel zdvihnúť ruky a povedať: "Ale ja som si neuvedomil, že to nakoniec bude vyzerať takto". To nie je platná výhovorka, pretože KONE Car Designer vám ukáže PRESNE, ako bude váš výťah vyzerať a či sa hodí k štýlu vašej budovy.

Samozrejme, existujú určité projekty, pri ktorých sa návrh výťahu točí okolo funkčných priorít. Napríklad v nemocničných zariadeniach je vzhľad výťahu menej dôležitý ako otázky, ako sú odolnosť, hygiena a ľahko čistiteľné komponenty a materiály. V budovách určených pre skupiny ľudí, ako sú starší ľudia alebo zrakovo postihnutí, je dôležité zabezpečiť vysoký kontrast medzi rôznymi prvkami, aby sa uľahčila navigácia. Nie vždy ide o to, aby veci vyzerali pekne - niekedy je na prvom mieste funkčnosť a to, čo vyhovuje cieľovej skupine.

V iných projektoch ide skôr o to, aby používatelia mali vynikajúci používateľský zážitok, ktorý podporuje imidž alebo značku spoločnosti.

Nech je to akokoľvek, môžete použiť nástroje KONE Car Designer na preskúmanie, otestovanie a definovanie, či váš výťah spĺňa vaše potreby a podporuje požadovanú funkčnosť.

Výber je teda na vás. Chcete ponúknuť optimálny funkčný zážitok alebo polovičatý kompromis? Chcete podkopať estetickú príťažlivosť vašej budovy výťahom, ktorý poskytuje "meh" zážitok, alebo chcete pozdvihnúť svoj dizajn začlenením prvkov, ktoré posunú vašu kreatívnu víziu na vyššiu úroveň?

Nástroje KONE Car Designer možno použiť v ktorejkoľvek fáze procesu navrhovania, plánovania a nákupu nových aj existujúcich budov. Ponuka spoločnosti KONE zahŕňa množstvo produktov, ktoré sú vhodné na novú výstavbu, kompletnú výmenu alebo dokonca len na osvieženie vizuálneho vzhľadu existujúceho výťahu.

Tu zistíte, ako vám môže pomôcť KONE Car Designer.

1. Kde mám začať? Inšpirujte sa týmto nástrojom!

Car Designer vám pomôže nájsť správny smer pre váš dizajn.
Car Designer vám pomôže nájsť správny smer pre váš dizajn.

V počiatočných fázach návrhu a plánovania koncepcie vám KONE Car Designer pomôže preskúmať rôzne alternatívy - inými slovami, ukáže vám, čo je možné a z akých možností si môžete vybrať. To možno pohodlne vykonať pomocou hotových dizajnových tém KONE, ktoré ponúkajú príklady skvele vyzerajúcich interiérov výťahov v troch kategóriách. Je tu "Natural Wellness", ktorá zdôrazňuje prírodné materiály a atmosféru inšpirovanú prírodou. Je tu "Kreatívny život", ktorý zdôrazňuje osviežujúcu, energizujúcu atmosféru. A potom je tu "Moderné dedičstvo", ktoré spája súčasné trendy s miestnym dedičstvom. Použitie týchto tém je jednoduchý spôsob, ako začať hľadať správny smer pre váš dizajn. V následných fázach môžete meniť a upravovať detaily podľa svojho vkusu a potrieb.

2. Alebo si to urobte sami... v 3D

Rozsiahly výber vzorov, farieb a materiálov KONE je veľmi prispôsobiteľný, takže môžete ľahko nájsť kombináciu, ktorá zodpovedá vašim predstavám, či už je požadovaný efekt jemný alebo výrazný. Pre dizajnérov, ktorí uprednostňujú voľný štýl, je však ďalšou alternatívou začať s čistým štítom a navrhnúť výťah úplne od začiatku. Ak si vyberiete túto možnosť, môžete pomocou nástroja zostaviť výťah od začiatku do konca podľa vlastných preferencií a vidieť, ako sa váš návrh zhmotňuje kúsok po kúsku v 3D priamo pred vašimi očami.

3. Rozdiel je v materiáloch

Tento nástroj vám pomôže vybrať správne materiály, ktoré budú vyhovovať vašim architektonickým predstavám aj požiadavkám na bezpečnosť
Tento nástroj vám pomôže vybrať správne materiály, ktoré budú vyhovovať vašim architektonickým predstavám aj požiadavkám na bezpečnosť

Samozrejme, že materiály, ktoré si vyberiete na steny a strop, budú mať veľký vplyv na to, ako bude váš výťah nakoniec vyzerať. KONE Car Designer vám ponúka širokú škálu alternatív, z ktorých si môžete vybrať, a svoj výber môžete doladiť až do takých drobností, ako je povrchová úprava stropu a farby žiaroviek. Nástroj vám pomôže nielen navrhnúť interiér kabíny, ktorý dokonale zodpovedá vašej architektonickej vízii, ale pomôže vám aj vybrať materiály, ktoré sa ľahko čistia a udržiavajú, vrátane inovatívnych povrchov proti odtlačkom prstov a antibakteriálnych povrchov.

4. Vlastná signalizácia a high-tech správa cieľových miest

Funkčné a vizuálne príťažlivé značenie môže mať prekvapivo veľký vplyv na používateľský zážitok. KONE ponúka širokú škálu možností signalizácie, ktoré poskytujú jasné pokyny a jednoduché používanie. Patria medzi ne zariadenia na zapustenú a povrchovú montáž, ktoré vyhovujú akejkoľvek vízii dizajnu, vrátane funkcií odolných voči vandalizmu a možností pre zrakovo postihnutých. Môžete si vybrať jednu sadu tlačidiel v kabíne alebo až štyri sady na rôznych miestach. Alebo, ak dávate prednosť špičkovým technológiám, môžete sa rozhodnúť pre systém ovládania cieľa, ktorý umožňuje používateľom vybrať podlahu priamo z externého ovládacieho panela alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie.

5. Nechajte svoj dizajn zažiariť pôsobivým osvetlením

Zlepšite budúci používateľský zážitok testovaním rôznych možností osvetlenia s cieľom určiť najlepšiu atmosféru.
Zlepšite budúci používateľský zážitok testovaním rôznych možností osvetlenia s cieľom určiť najlepšiu atmosféru.

Ak existuje niečo, čo môže úplne zničiť skvelý dizajn, je to zlé osvetlenie. Nástroje KONE vám pomôžu vytvoriť správnu atmosféru tým, že vám umožnia vyskúšať, ako rôzne farby a svetelné efekty ovplyvnia váš dizajn. Vyskúšajte si a presvedčte sa, ako možno rozptýlené, priame a nepriame osvetlenie kombinovať, aby ste dosiahli inšpiratívne, energizujúce alebo upokojujúce účinky.

6. Obrazovka infotainmentu môže dodať finálnu podobu!

Informačno-zábavné obrazovky KONE sú skvelým spôsobom, ako zabaviť a informovať cestujúcich, pretože umožňujú majiteľom budov zdieľať plne prispôsobiteľný multimediálny a webový obsah alebo dokonca zdieľať bezpečnostné informácie a informácie týkajúce sa budovy vo výťahovej kabíne. Ostrý a jasný displej infotainmentu vo výťahu tiež dodáva dizajnu kabíny atraktívny záverečný akcent. Vyskúšajte si ho a pozrite sa, ako by vyzerala obrazovka vo vašom výťahu!

7. Funkčné údaje pre špeciálne cieľové skupiny

Bezbariérovosť a bezpečnosť môžete ľahko naplánovať aj pomocou aplikácie KONE Car Designer, ktorá vám pomôže rozhodnúť o dôležitých detailoch, ako napríklad či a kde umiestniť zábradlia v kabíne, či umiestniť do výťahu sedadlo, aby si starší cestujúci mohli počas jazdy výťahom oddýchnuť, a či a kde umiestniť zrkadlá pre bezpečný výstup osôb na invalidnom vozíku. Všetky tieto prvky ovplyvňujú funkčnosť aj vizuálny dojem výťahu.

8. Krásna kabína... ale hladké pristátie sa tiež počíta!

Vopred si prezrite možnosti návrhu, ktoré vám pomôžu prepojiť vstupnú halu budovy s vizualizáciou podlažia.
Vopred si prezrite možnosti návrhu, ktoré vám pomôžu prepojiť vstupnú halu budovy s vizualizáciou podlažia.

Rozsah aplikácie KONE Car Designer sa neobmedzuje len na interiér výťahovej kabíny. Nástroj ponúka aj výber vizuálnych prvkov, ktoré vylepšujú dizajn nástupnej stanice výťahu. Nejde o žiadnu maličkosť, pretože nástupište určuje, ako výťah zapadne do vizuálneho vzhľadu vestibulu a podlaží budovy.

9. Importovanie údajov na základe požiadaviek zákazníka

Ak v širokej ponuke spoločnosti KONE nenájdete presne tie povrchové úpravy alebo detaily, ktoré hľadáte, môžete použiť funkciu vlastného materiálu na import a návrh vlastných povrchových úprav stien a podláh výťahu. Môžete dokonca importovať špeciálne materiály pre steny a podlahu plošiny, aby vonkajší vzhľad výťahu vizuálne ladil s okolím.

10. Hotovo... Teraz sa podeľte o svoju víziu!

Po dokončení návrhu môžete jednoducho vytiahnuť projektovú dokumentáciu a poslať ju ostatným zainteresovaným stranám na pripomienkovanie a schválenie. Môžete ju dokonca poslať dodávateľom a začať proces verejného obstarávania. Ešte lepšie je zdieľať prepojenie priamo v nástroji, aby si ostatní používatelia mohli pozrieť 3D verziu vášho návrhu a v prípade potreby upraviť prvky. Takáto hlboká úroveň digitálnej spolupráce pri navrhovaní výťahov je teraz možná - a to len s novo vylepšenými nástrojmi KONE Car Designer.

A ešte niečo: dizajn výťahu triedy DX (Digital Experience) spoločnosti KONE nedávno získal štyri ocenenia v renomovanej súťaži Red Dot Award Product Design. Kolekcia interiérov výťahov triedy KONE DX a koncept digitálneho zážitkového výťahu triedy KONE DX boli ocenené za vynikajúce dizajnové vlastnosti, inovácie a inteligentné prvky.

Stručne povedané: KONE rozumie dizajnu.

Pridajte sa ku mne aj nabudúce, keď sa s vami podelím o to, čo hovoria vaši kolegovia architekti a dizajnéri o online nástrojoch na plánovanie a navrhovanie od spoločnosti KONE.


Aleksi M

Zdieľať túto stránku

Cookies

Cookies používame k optimalizácii funkčnosti stránok a na to, aby sme vám poskytli čo najlepší zážitok. Ak vám vyhovuje a prijímate všetky súbory cookies, jednoducho kliknite na tlačidlo "Súhlasím". Viac informácií nájdete v prehlásení o ochrane osobných údajov.