Nahoru

TECHNOLOGICKÝ LÍDER

Spoločne s našimi partnermi neustále posilňujeme pozíciu lídra v inováciách v našom odbore. Vďaka tomu sa môžeme pýšiť už viac ako 3000 patentmi.

To, že sme schopní vyvíjať inovácie a prelomové riešenia, ktoré pomáhajú zlepšovať život v budovách a menia mestá na lepšie miesta k životu, je dôsledkom pochopenia urbanizácie a zamerania sa na riešenia pre budúce potreby ľudí.

Ako rastie ekosystém inteligentných miest, vzniká obrovský potenciál pre navrhovanie budov s výťahmi, eskalátormi a ďalšími službami, a to maximálne možným trvalo udržateľným spôsobom.

Riešenia a inovácie KONE

KONE LABORATÓRIÁ

Doba veľmi vysokých budov je tu. Naše prelomové technológie formujú budúcnosť a zdvíhajú naše životy vyššie a vyššie. Hlboko pod zemou v aktívnom vápencovom lome v meste Tytyri na juhu Fínska sa nachádza výskumné stredisko, kde podstupujú zariadenia KONE extrémne testovanie. Podobné testy vykonávame aj v Číne, v Kunshan Test Tower.

KONE UltraRope®

Najnovšia technologická inovácia KONE UltraRope™ nastavuje nový štandard pre vysokopodlažné budovy. Extrémne ľahká manipulácia poskytuje bezkonkurenčnú eko-efektivitu, nevídanú šetrnosť výťahu vzhľadom k životnému prostrediu, spoľahlivosť a odolnosť. Odstraňuje nevýhody súčasných oceľových lán – vysokú spotrebu energie, napínanie lana a obrovské pohybujúce sa hmotnosti. S riešením KONE UltraRope môžu výťahy jazdiť až do výšky 1000 metrov.

Motor KONE EcoDisc®

KONE EcoDisc je srdcom výťahového riešenia KONE. V roku 2012 bola jednotka kompletne vybavená inovatívnym systémom obnovy energie. Kým nový riadiaci systém motora a brzdy zaisťujú plynulú a tichú jazdu, kompaktný dizajnu poskytuje viac priestoru.

Výťah KONE MonoSpace®

KONE predstavila v roku 1996 revolúciu vo svojom odvetví – prvý výťah bez strojovne na svete, KONE MonoSpace® pre nízke až stredne vysoké budovy. Najnovšia generácia tohto výťahu bola uvedená v roku 2012. Nové riešenie sa vyznačuje vysokou eko-efektivitou, excelentným komfortom pri jazde a originálnym dizajnom, ktorý je držiteľom niekoľkých významných ocenení. So svojimi kompaktnými rozmermi je výťah KONE MonoSpace ideálny aj pre budovy s potrebou modernizácie výťahu.

Výťah KONE MiniSpace™

KONE MiniSpace s malou strojovňou je ideálne riešenie pre najnáročnejšie vysokopodlažné budovy. KONE MiniSpace vybavené pohonom KONE EcoDisc® poskytujú vynikajúci komfort pri jazde.

Modernizačné riešenie KONE NanoSpace™

KONE NanoSpace sa vyznačuje mimoriadne krátkou montážnou dobou. Vďaka svojmu kompaktnému systému môže využiť až o 50 % viac priestorov než existujúce riešenia, a to bez akéhokoľvek zásahu do konštrukcie šachty. Viac priestoru, lepší prístup, plynulý chod a maximálny komfort. A s ekologicky efektívnym systémom KONE HybridHoisting™ pomáha znižovať spotrebu energie a prevádzkové náklady.

Modernizácia eskalátoru KONE EcoMod™

Inovatívne technológie pre výmenu eskalátorov bez nákladnej a náročnej demontáže v budove. KONE EcoMod znižuje spotrebu energie a prevádzkové náklady eskalátorov v budovách.

Travelátor KONE InnoTrack™

Premiestňujte ľudí rýchlo a plynule na veľké vzdialenosti. Travelátory KONE InnoTrack sa ľahko inštalujú, nevyžadujú žiadne úpravy podlahových konštrukcií a ich modulárna konštrukcia umožňuje jednoduchú zmenu ich dĺžky či umiestnenia.

Stavebný výťah KONE JumpLift

KONE JumpLift je stavebný výťah s dočasnou strojovňou, ktorú je možné posúvať nahor s tým, ako postupuje stavba. Výhody KONE JumpLift: umožňuje rýchlejší a bezpečnejší stavebný proces, rýchlejšie uzavretie fasády, minimalizáciu prestojov a bezpečnejšiu prepravu za všetkých poveternostných podmienok.

Systém riadenia cieľového miesta KONE Polaris™

Systém KONE Polaris zvyšuje prevádzkovú kapacitu výťahu, zlepšuje komfort cestujúcich a skracuje čakaciu dobu. Tento systém pomáha zlepšiť bezpečnosť budovy tým, že sa dá pripojiť k systému riadenia prístupu. Najnovšia technológia dotykovej obrazovky a intuitívne používateľské rozhranie zaisťuje bezproblémové používanie výťahu. Pre ešte väčšie pohodlie môžu nájomcovia budovy zavolať výťah priamo zo svojho mobilného zariadenia s inteligentnou aplikáciou KONE RemoteCall™.