WELCOME TO KONE!

Are you interested in KONE as a corporate business or a career opportunity?

Corporate site

Would you like to find out more about the solutions available in your area, including the local contact information, on your respective KONE website?

Your suggested website is

United States

Go to your suggested website

  • HOME
Nahoru

TECHNOLOGICKÝ LÍDER

Spoločne s našimi partnermi neustále posilňujeme pozíciu lídra v inováciách v našom odbore. Vďaka tomu sa môžeme pýšiť už viac ako 3000 patentmi.

To, že sme schopní vyvíjať inovácie a prelomové riešenia, ktoré pomáhajú zlepšovať život v budovách a menia mestá na lepšie miesta k životu, je dôsledkom pochopenia urbanizácie a zamerania sa na riešenia pre budúce potreby ľudí.

Ako rastie ekosystém inteligentných miest, vzniká obrovský potenciál pre navrhovanie budov s výťahmi, eskalátormi a ďalšími službami, a to maximálne možným trvalo udržateľným spôsobom.

Riešenia a inovácie KONE

KONE LABORATÓRIÁ

Doba veľmi vysokých budov je tu. Naše prelomové technológie formujú budúcnosť a zdvíhajú naše životy vyššie a vyššie. Hlboko pod zemou v aktívnom vápencovom lome v meste Tytyri na juhu Fínska sa nachádza výskumné stredisko, kde podstupujú zariadenia KONE extrémne testovanie. Podobné testy vykonávame aj v Číne, v Kunshan Test Tower.

KONE UltraRope®

Najnovšia technologická inovácia KONE UltraRope™ nastavuje nový štandard pre vysokopodlažné budovy. Extrémne ľahká manipulácia poskytuje bezkonkurenčnú eko-efektivitu, nevídanú šetrnosť výťahu vzhľadom k životnému prostrediu, spoľahlivosť a odolnosť. Odstraňuje nevýhody súčasných oceľových lán – vysokú spotrebu energie, napínanie lana a obrovské pohybujúce sa hmotnosti. S riešením KONE UltraRope môžu výťahy jazdiť až do výšky 1000 metrov.

Motor KONE EcoDisc®

KONE EcoDisc je srdcom výťahového riešenia KONE. V roku 2012 bola jednotka kompletne vybavená inovatívnym systémom obnovy energie. Kým nový riadiaci systém motora a brzdy zaisťujú plynulú a tichú jazdu, kompaktný dizajnu poskytuje viac priestoru.

Výťah KONE MonoSpace®

KONE predstavila v roku 1996 revolúciu vo svojom odvetví – prvý výťah bez strojovne na svete, KONE MonoSpace® pre nízke až stredne vysoké budovy. Najnovšia generácia tohto výťahu bola uvedená v roku 2012. Nové riešenie sa vyznačuje vysokou eko-efektivitou, excelentným komfortom pri jazde a originálnym dizajnom, ktorý je držiteľom niekoľkých významných ocenení. So svojimi kompaktnými rozmermi je výťah KONE MonoSpace ideálny aj pre budovy s potrebou modernizácie výťahu.

Výťah KONE MiniSpace™

KONE MiniSpace s malou strojovňou je ideálne riešenie pre najnáročnejšie vysokopodlažné budovy. KONE MiniSpace vybavené pohonom KONE EcoDisc® poskytujú vynikajúci komfort pri jazde.

Modernizačné riešenie KONE NanoSpace™

KONE NanoSpace sa vyznačuje mimoriadne krátkou montážnou dobou. Vďaka svojmu kompaktnému systému môže využiť až o 50 % viac priestorov než existujúce riešenia, a to bez akéhokoľvek zásahu do konštrukcie šachty. Viac priestoru, lepší prístup, plynulý chod a maximálny komfort. A s ekologicky efektívnym systémom KONE HybridHoisting™ pomáha znižovať spotrebu energie a prevádzkové náklady.

Modernizácia eskalátoru KONE EcoMod™

Inovatívne technológie pre výmenu eskalátorov bez nákladnej a náročnej demontáže v budove. KONE EcoMod znižuje spotrebu energie a prevádzkové náklady eskalátorov v budovách.

Travelátor KONE InnoTrack™

Premiestňujte ľudí rýchlo a plynule na veľké vzdialenosti. Travelátory KONE InnoTrack sa ľahko inštalujú, nevyžadujú žiadne úpravy podlahových konštrukcií a ich modulárna konštrukcia umožňuje jednoduchú zmenu ich dĺžky či umiestnenia.

Stavebný výťah KONE JumpLift

KONE JumpLift je stavebný výťah s dočasnou strojovňou, ktorú je možné posúvať nahor s tým, ako postupuje stavba. Výhody KONE JumpLift: umožňuje rýchlejší a bezpečnejší stavebný proces, rýchlejšie uzavretie fasády, minimalizáciu prestojov a bezpečnejšiu prepravu za všetkých poveternostných podmienok.

Systém riadenia cieľového miesta KONE Polaris™

Systém KONE Polaris zvyšuje prevádzkovú kapacitu výťahu, zlepšuje komfort cestujúcich a skracuje čakaciu dobu. Tento systém pomáha zlepšiť bezpečnosť budovy tým, že sa dá pripojiť k systému riadenia prístupu. Najnovšia technológia dotykovej obrazovky a intuitívne používateľské rozhranie zaisťuje bezproblémové používanie výťahu. Pre ešte väčšie pohodlie môžu nájomcovia budovy zavolať výťah priamo zo svojho mobilného zariadenia s inteligentnou aplikáciou KONE RemoteCall™.