One New Change

Táto budova so strechou v tvare konskej podkovy sa môže pýšiť výhľadom na Katedrálu svätého Pavla.

Špecifikácia
Rok 2010
Miesto Londýn, Veľká Británia
Riešenie 6 výťahov KONE MiniSpace™, 2 vonkajšie scénické výťahy KONE MiniSpace™, 5 osobných výťahov KONE MonoSpace®, 9 nákladných výťahov KONE MonoSpace®, 5 požiarnych výťahov KONE MonoSpace®, 2 výťahy pre cyklistov KONE MonoSpace®, 3 špeciálne výťahové platformy, 11 eskalátorov KONE E3C, 2 E3H externé eskalátory, KOEN E-Link™ monitorovací systém, KONE Care™ servis

Úspech

Vonkajší scénický výťah v obchodnom centre One New Change v centre Londýna neponúka len skvelý výhľad na architektonické pamätihodnosti mesta Londýna. Tiež prepravuje tisíce návštevníkov každý deň.

Jedno z najväčších nákupných centier v londýnskom „city“. One New Change je zmes obchodníkov a kancelárskych priestorov v londýnskom finančnom centre.

Integrita designu

Stavba vonkajších scénických výťahov znamenala pre nás výzvu ako v designe tak aj inžinierstve. Výťah je ukotvený v oceľovej konštrukcii, aby vydržal akékoľvek počasie.

Použili sme nepremokavý vchod a špeciálne presklený prístrešok. Špeciálne navrhnuté a nadrozmerné kabíny sú obložené sklom a nerezovou oceľou. Vlastne- navrhnuté, nadrozmerné autá sú obložené sklom a nerezovou oceľou. Všetky kabíny sú vybavené záchranným systémom, ktorý pri záchrane využíva susedný výťah.

Pretože budova má sklenenú fasádu, ktorá bola postavená v niekoľkých fázach, montážne práce vyžadujú flexibilné plánovanie.

Nová výstavba v historickej štvrti vytvorila ďalšiu výzvu. Narazili sme na špeciálne plánovanie a územné obmedzenie pi inštalácii výťahov a eskalátorov.