Narodowy Stadium

Vďaka vlnitej fasáde z červených a bielych pruhov Narodowy Stadium pripomína poľskú vlajku, štadión nie je len vizuálne príťažlivý, ale má aj veľmi pokročilé eko- efektívne funkcie.

Špecifikácia
Rok 2011
Miesto Varšava, Poľsko
Riešenie 23 špeciálnych výťahov KONE MonoSpace® (vrátane štyroch požiarnych výťahov), 16 výťahov KONE MonoSpace®, 22 eskalátorov KONE ECO3000® (vnútorné), 9 eskalátorov KONE ECO3000® (vonkajšie) KONE E-Link™ monitorovací systém, KONE Care™ servis.

People Flow

Jeden deň je plný a ďalší zase prázdny, tomu sa musia športové štadióny prispôsobiť. Potom, ako fanúšikovia odídu domov eko- efektívny štadión prejde do režimu spánku.

Pomocou zaťahovacej strešnej krytiny sa kapacita dá zvyšovať až na 60 000, tento multifunkčný štadión sa stal súčasťou Poľského Národného Športového centra, neprebiehajú tu len futbalové stretnutia, ale aj rada športových udalostí a iných akcií.

Inteligentný štadión

Úzko sme spolupracovali s architektmi a dodávateľmi v počiatočnej fáze plánovania. Umiestenie dostatočného počtu výťahov a eskalátorov na vyhradených trasách minimalizujeme preťaženie a riziko spôsobené pohybom veľkého davu komplexe. Museli sme pracovať rýchlo a efektívne, pretože eskalátory museli byť nainštalované skôr ako strecha. Dodržiavali sme presný harmonogram a ponúkli pohodlné kaskádové riešenie.

Narodowy Stadium je posledný z rady ekologických štadiónov, ktoré sa v poslednej dobe začali stavať po celom svete. Štadión neponúka len pekný design, ale aj pokročilé eko- efektívne funkcie. Tie zahŕňajú detekciu cestujúcich a pohotovostný režim eskalátorov, ktorý je doporučený pre použitie na štadióne, kde je cyklus krátky, ale s maximálnym zaťažením. Po odchode všetkých návštevníkov, štadión prejde do režime spánku než začne ďalšia udalosť.

Nízka spotreba energie pri prevádzke a spustení zariadenia zaisťuje úsporu v každej situácii.

„Predĺženým zábradlím sa stane eskalátor bezpečnejší. Cestujúci sa môžu ľahko chytiť zábradlia ešte pred nastúpením na eskalátor,“ hovorí KONE Business Development Janusz Barnfeld.